Merhabalar,

Uzun bir süredir aklımda olan, fakat bir türlü uygulamaya cesaret edemediğim blog açma kararımı Nisan 2012 itibariyle hayata geçirdim. Aslında bu benim ilk blogum değil, fakat mesleğimle alakalı ilk profesyonel blogum. Bu nedenle, yeni mezun bir “İnsan Kaynakları” gönüllüsü olarak, cesaretimi toplamam biraz zaman aldı. Plancı ve garantici olduğum için de bu süre içerisinde altyapı çalışmalarını tamamladım, iyi de oldu. Vee başlıyoruz.

Isınma turu olarak ifade edebileceğim ilk yazımda, morzeytinlik.wordpress.com blogumu kısaca tanıtmak istiyorum sizlere:

Neden Mor Zeytinlik?

MOR, çünkü her tonunu sevdiğim, bana huzur ve ilham veren, yaşam alanlarımda olmazsa olmaz tek renk. ZEYTİNLİK, çünkü annemin zeytin gözlü olmamı dilemesi ile çok koyu kahverengi olan gözlerim, bu nedenle yakınlarımın bana “siyah zeytin” hitabı. Ayrıca zeytin ağaçlarının bilgiyi, gücü, yaşanmışlığı, ölümsüzlüğü, her durumda ayakta kalmayı simgelemesi – zeytin ağaçlarına olan sevgimde Ege’li olmanın da katkısı olduğunu düşünüyorum 🙂 – ve içerisinde insan kaynaklarını ifade eden “İK” harflerinin yer alması. Kısacası Mor Zeytinlik, benim için özel olan kelimelerin uyumlu bir şekilde bütünleşmesi. Bu bütünleşmede, siyah zeytinin olgunlaşmadan önce mor rengi alması da hoş bir tesadüf olsa gerek.

Neler konuşacağız? Blogumda insana, iş hayatına, kariyere, motivasyona, kişisel gelişime kısaca mesleğim olan İK’ya dair her şeyi ele almaya, bu konudaki deneyimlerimi, gözlemlerimi, araştırmalarımı bazen ciddi bazen eğlenceli bir anlatımla elimin erdiğince paylaşmaya çalışacağım. Şimdiden sürç-i lisan edersem affola. Yazdıklarımla ilgili olarak, eleştirici / geliştirici değerli yorumlarınızı ve katkılarınızı bekliyorum.

Ben hoş geldim, umarım siz de hoş bulursunuz.

Derken aradan 3 yıl geçmiş ve blogum ismini değiştirse de içeriğine sadık kalmaya devam etmiştir. Yenilenen yüzüyle yeni blog siteme hoş geldiniz 🙂

Keyifli okumalar…

Share This: