Cansu Erdoğan, Ege’nin incisi İzmir doğumludur.

8 yıllık ilköğretim hayatı boyunca, beş okul değiştirerek çeşitli arkadaşlar ve öğretmenler tanımış, bu sayede insan ilişkileri gelişmiştir.

Lise öğrenimini Mustafa Kemal Lisesi’nde tamamlayan Cansu, üniversiteye hazırlanırken kendisine en uygun mesleği seçmek için çeşitli araştırmalar yapmıştır. Yaptığı meslek araştırmaları sonucu, “İnsan Kaynakları”nın gerektirdiği kişisel özelliklere sahip olduğunu ve onun tam da bu işi yapmak istediğini fark etmiş, kariyer hedeflerini bu alanda belirlemiştir. Üniversite sınavına hazırlanmış ve istediği okulun kariyer planına uyan bölümüne girmiştir. Dokuz Eylül Üniversitesi – Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri bölümünü, 1 yıl İngilizce hazırlık eğitimi ile 5 yılda tamamlamıştır. Eğitimin önemine inanan Cansu, üniversite okurken bir yandan Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümünü bitirmiştir. Bu süre içerisinde, kendini geliştirmek için sertifika programına katılarak İnsan Kaynakları Uygulamalarını uzmanlarından öğrenme fırsatını yakalamıştır.

Hızını alamayıp üniversitenin son senesinde yüksek lisans yapmaya karar vermiş, hayalleri doğrultusunda hareket ederek daha fazla iş imkanı olması ve bağımsızlık arzusu nedeniyle İstanbul’a taşınmış ve tercihini İstanbul Üniversitesi – Endüstri İlişkileri ve İnsan Kaynakları bölümünden yana kullanmıştır. Yüksek lisansın ders aşamasını, yüksek bir ortalamayla 1 senede tamamlayarak tez aşamasına geçmeye hak kazanmıştır. “İşgören Motivasyonunun İnovasyon Performansına Etkileri” isimli tezini Aralık 2011’de savunan Cansu, mezun olduktan sonra Yeniinsan İnsan Kaynakları Danışmanlık‘ta İnsan Kaynakları Uzman Yardımcısı olarak çalışmıştır. İşe alımın inceliklerini öğrendiği bu iş deneyimi ile mesleğine bir kez daha aşık olmuştur; tabi ki öğretici yöneticileri, deneyimli iş arkadaşları ve huzurlu çalışma ortamı sayesinde. Son olarak Cansu, Milliyet ve Vatan gibi Türkiye’nin önde gelen gazete ve haber sitelerini içinde barındıran Demirören Medya Grubu‘nda İnsan Kaynakları Yetkilisi olarak görev yapmıştır. İlk kurumsal şirket tecrübesi olan bu iş deneyimi ile, İşe Alımın yanı sıra kariyer hedefi olan Organizasyonel Gelişim fonksiyonlarını tecrübe etme fırsatı buldu. Şirkette, suratsız İK algısını yıktığı için tüm çalışanların sevgisini kazanmış ve “Gülümseyen İK’cı” sloganıyla bu meslek için doğmuş olduğuna olan inancı artmıştır. İzmir’de ailesinin yanında yaşamayı deneme kararı aldığında, Ege Bölgesi elektrik dağıtım ve satışını sağlayan Aydem ile kardeş kuruluş olan Gediz Elektrik‘in İK ekibinde çalışmalarını sürdürmüş olan Cansu, İzmir’de gelişim alanının ve sosyal hayatın İstanbul’dan sonra yeterli olmadığını farkettiği noktada İstanbul’a geri dönmüştür. Evet İstanbul zordu, biliyordu, fakat buna değerdi! Çünkü o bir İstanbul aşığı İzmir’li idi 🙂

İş hayatı dışındaki Cansu’yu kısaca, kedi annesi, piyano aşığı, sporcu ve profesyonellik yolunda ilerleyen bir Yogini olarak tanımlayabiliriz.

Cansu şu anda, DRD Filo Kiralama‘da birlikte çalıştığı bölümlere, şirketine ve ekip arkadaşlarına değer katmak için İnsan Kaynakları İş Ortağı olarak çalışmalarına devam etmektedir.

Kısaca, yazmayı çok seven ben, işte buyum 🙂

Share This:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir