Herkese Merhaba,

Bugün iş dışı, belki biraz da içinde bulunduğum ruh durumundan uzaklaşmak için yazacağım size.

Bir kaçış planı ya da kendinizi güvende hissettirecek bir B planı mutlaka olmalı hayatta.

Bazen sessizliğe ihtiyacın olur. Yaktığın mumlar çevrende titreşirken rahat bir pozisyonda oturur kendine dönmeye, iç sesini dinlemeye, kendini mutlu edecek kararlarını farketmeye ve planlarını hayata geçirmek için en doğru zamana odaklanmaya çalışırsın. Plan yapmaya ve bu plan doğrultusunda adım atmak için motivasyona ihtiyacın vardır çünkü.

Bazen de yaşadığın aydınlanma sonucunda ortaya çıkan planların yukarıdaki güç tarafından engellenir, ertelenir. Vardır bir hayır deyip sabreder, beklemeye başlarsın. İşte o zaman, A planının sekteye uğraması durumunda B planını belirlemiş olman önem kazanır.

3 yıl önce tam da bugünlerde hayatıma giren YOGA sayesinde, ihtiyacım olan her anda sessizliğin tadını çıkararak, hayatıma ve geleceğime dair A, B ve C planlarını oluşturuyorum. Tabii ki ben ne kadar plan yaparsam yapayım yukarıdaki gücün dediği olduğu için, A planım gerçekleşmediğinde B veya C planı için motive oluyorum bu inziva anlarında.

Geçtiğimiz Eylül ayından beri aldığım kararlar ve hareket planlarım, bir takım sebeplerle sekteye uğradı. Hayat, hep bir şeyleri beklemem, bazı planlarımı ertelemem gerektiğini gösterdi bana, yukarıdaki gücün yönlendirmesiyle tabii. Sebebini bugünlerde anlıyorum ve olaylar arası bağlantıları kurduğumda sabırla geçen her günüme şükür ediyorum. İyi ki de beklemiş, acele edip harekete geçmemişim. Şimdi içinde bulunduğum durumun iyileşip güzelleşmesine odaklanıyorum. Bu süre içinde B planım devrede tabii ki, zaman sonra A planını gerçekleştirmek için harekete geçiyor olmak üzere.

Harekete geçtikten sonra, “Neymiş Cansu’nun bu A ve B planları?” diyenler için bir yazı daha yayınlayacağım, bu da buradan sözüm olsun 🙂

Hayatta tüm olasılıklara karşı kaçış planlarınızın olması ve en hayırlısının hayata geçmesi dileğimle,

Mutlu Pazarlar.

Sevgiler.

Share This:


2 yorum

Ferhat · 17 Nisan 2017 09:03 tarihinde

Merhaba Cansu;
Öncelikle(ve bunu samimiyetle söylüyorum) aynı çatı altında çalıştığım bir arkadaşımın böyle güzel bir blog yazması beni gerçekten mutlu etti. Bir çok ülkede blog yazma alışkanlığının yüksek olmasına karşı Türkiye’de parmakla sayılanlar arasında sana denk gelmekte gurur verdi.
Planlar konusunda şunu söyleyebilirim. Her birimizin bir/birçok hedefi var. Ancak hedeflerimizin ne kadar ulaşılabilir olduğu da önemli. Eğer ki Cansu A planı altında bir piramit oluşturup sırf A planının gerçekleşmesi için ……E-D-C-B planlarını devreye sokmuş ve gerçekleşmeyen bu küçük parçalarsa sorunumuz yok. Temelde bir çakıl taşı eksik diye hiçbir yapı, hiç bir gelecek zayıf olmaz. Ulaşılamayan hedef kalmaz. Mesele sadece satranç oynar gibi stratejik hareket etmek.Yukarıda ki güç konusuna gelirsek. O güç hiç bir çabayı karşılıksız bırakmaz. Bizi motive edebilecek bir çok unsur var.Tabii asıl önemli olan noktayı unuttuk. HAYAL ETMEK 🙂
Blogunu takip listeme ekliyorum. Kalemine sağlık 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir